1. Zelje
Zelje je odlično pri čiščenju jeter in črevesja, poleg tega očisti tudi vojsko črevesnih encimov. Zelje, ohrovt, cvetačo in brokoli vključite v vsakodnevno prehrano, vsaj en dan na teden pa poskusite preživeti samo z zeljem. To vam bo močno popravilo prebavo. In ne pozabite: surovo zelje je bolj zdravo od kuhanega.
2. Jabolka
Jabolka so odličen vir pektina in vlaknin, kar prav tako ugodno vpliva na delovanje črevesja. Pri jabolkih morate paziti le, če niste prepričani, da so ekološko pridelana, jih raje olupite. Že res, da je v in pod lupino največ vitaminov, a je lahko vosek, s katerim v trgovinah podaljšujejo obstojnost, zelo škodljiv.
3. Zelena solata
Solata ima sicer veliko vode, a tudi veliko mineralov, vitaminov in organskih kislin, ki prispevajo k izboljšanju prebave. Poleg tega solata pospešuje metabolizem in preprečuje odlaganje soli. Če je le mogoče, si čim večkrat na teden omislite obrok samo iz solate (zlasti koristne so solatne večerje).
4. Rdeča pesa
Pesa obnavlja jetra, ledvice, pomirja mehur. Je bogata s pektinom, vitamini in minerali. Pomaga telesu pri presnovi vitamina B. Če ste zaprti, ali pa čutite, da se vam v telesu zadržuje tekočina, jejte čim več pese. Dobra je tudi juha in pese, smoothiji ... Rdečo peso lahko uživate kuhano in tudi surovo, ki jo naribate skupaj s korenčkom in jabolkom.
5. Korenček
Korenje je odličen vir vitamina A in pektina, ki zmanjšuje presnovo ogljikovih hidratov. Z rednim pitjem korenčkovega soka (lahko je v kombinaciji z ostalo zelenjavo oziroma sadjem) boste izboljšali delovanje ledvic in jeter.
6. Suhe slive
Suhe slive so med suhim sadjem najbolj koristne. Vsebujejo namreč veliko balastnih snovi, ki čistijo telo kot celoto, uravnavajo prebavo in tudi varujejo pred vnetji, napihnjenostjo, zgago. Suhe slive je priporočljivo jesti tudi poleti.