Rubrika:
Dobro je vedeti
žvečilni gumiji, kot jih ne poznate
žvečilni gumiji samo navidez izboljšajo zadah, v resnici pa povzročajo vsaj tri stvari zaradi katerih bi se jim morali izogibati
Članek je bil ustvarjen leta 2020, letos smo že preverili nekatera dejstva, preostali del pa bomo kmalu še dopolnili in nadgradili. Trudimo se, da bi bili članki na
Vem, kaj jem ažurirani z najnovejšimi dognanji. Sodobna znanost namreč skoraj vsak dan odkrije kaj novega ...
žvečilni gumiji so postali tako razširjeni, da so postali naši vsakodnevni spremljevalci. Nekateri jih žvečijo iz navade, drugi samo po obroku, tretji pa verjamejo, da lahko z njimi izboljšajo zdravje in zadah. Dejstvo je, da žvečilni spodbuja nastanek sline, kar je sicer dobro, če ne bi bilo treh stranskih učinkov.
Napihnjenost in prebavne motnje
Ali ste vedeli, da med žvečenjem pogoltnete trikrat več zraka, kot sicer? Ta zrak ostane v vašem prebavnem traktu in lahko povzroči krče, vetrove in predvsem napihnjenost. žvečenje pa poleg sline spodbuja tudi nastanek želodčne kisline, kar je lahko neprijetno, če imate težave s tem.
Bakterije
Med žvečenjem se slina prepoji z bakterijami iz ust, pa tudi s tistimi, ki pridejo v usta z zrakom, in ki jih vnesemo z rokami. Po nekaterih ocenah je tak vnos bakterij v telo enkrat večji, kot če nimate žvečilnega v ustih.
žvečilni redijo
Testi so pokazali, da žvečenje poveča željo po hrani in to taki, ki nas hitro nasiti in nam da veliko energije. Ljudje, ki uporabljajo žvečilne, pojedo za 50 % več hitre hrane. Zato žvečilni ne samo, da redijo, pač pa tudi niso dobri za zdravje. Če želite shujšati, potem boste z žvečilnim hitreje postali lačni.
vkj
bakterije v ustih
napihnjenost
prebavne motnje
žvečilni gumiji
žvečilni in hujšanje