Rubrika:
Dobro je vedeti
Kaj se zgodi, če pijete rožmarinov čaj na prazen želodec?
Rožmarin je zelo priljubljena začimba v Angliji, Nemčiji in Franciji. Drugod ga uporabljamo občasno, v obliki čaja pa zelo redko. Bi morali pogosteje?
Članek je bil ustvarjen leta 2024, letos smo že preverili nekatera dejstva, preostali del pa bomo kmalu še dopolnili in nadgradili. Trudimo se, da bi bili članki na
Vem, kaj jem ažurirani z najnovejšimi dognanji. Sodobna znanost namreč skoraj vsak dan odkrije kaj novega ...
Rožmarin je začimba, ki jo običajno dodajamo mesu in krompirju. Rožmarin je pogosta začimba pri vloženih kislih kumaricah, uporablja pa se tudi v kozmetiki in pri izdelavi parfumov. Kaj pa rožmarinov čaj?
Najprej priprava ...
V 3 dcl vrele vode dajte 3 žličke sesekljanega rožmarina in pustite, da nekaj minut vre. Posodo odstavite, čaj pa pustite, da se ohladi. Pred vsakim obrokom (tudi pred zajtrkom) popijte deciliter, počakajte 10 do 15 minut in potem lahko jeste naprej.
Kmalu boste ugotovili, da rožmarin deluje ugodno na želodec, obnavlja sluznico, preprečuje krče, obnavlja jetra ... Pomaga pri prehladu, pri boleznih dihal, pomirja, zvečer pa boste lažje zaspali. Rožmarin pospešuje rast las, jih naredi gostejše in bolj sijoče.
Najbolj učinkovit pa je rožmarinov čaj pri glavobolih. Premaga migrene in slabost.
Rožmarinov čaj pijte 7 dni, nato si vzemite 14 dni premora, potem lahko pitje ponovite.
Pitje čaja vam odsvetujemo, če imate težave z jetri, žolčem, hujšimi motnjami krvnega obtoka in oslabljenim delovanjem srca.
vkj
Priprava romarinovega čaja
Romarin za prehlad in glavobole
Romarinov čaj
Učinki romarinovega čaja
Zdravilne lastnosti romarina