Članek je bil ustvarjen leta 2023, letos smo že preverili nekatera dejstva, preostali del pa bomo kmalu še dopolnili in nadgradili. Trudimo se, da bi bili članki na
ažurirani z najnovejšimi dognanji. Sodobna znanost namreč skoraj vsak dan odkrije kaj novega ...
Hitre temperaturne spremembe, spremembe v pritisku in vlagi, vse to tudi vpliva na vaše zdravje. Z leti pa ta občutljivost le še narašča. Ker je vreme jeseni in spomladi precej nestanovitno, ima veliko ljudi težave s tem. Vendar, ali ste vedeli, da lahko s pametno prehrano simptome močno omilite?
Zelenjavna juhaPoletje ni ravno čas za juhe, je pa zato jesen. Zelenjavna juha ima namreč vse hranljive snovi zelenjave, ki jo uporabite, poleg tega pa ogreje telo in ga hitro napolni z energijo. Ko pride do naglih atmosferskih sprememb, mora tudi telo hitro reagirati.
Gobe in gozdni sadežiGozdni sadeži, še posebej gobe, ugodno vplivajo na krvni obtok in izravnavajo pritisk. To velja tako ob nenadnem padcu temperature, kot tudi hitrem dvigu. Telo se mora tudi čez dan večkrat prilagajati, zato je dobra prekrvavitev ključnega pomena. Če vas rado zebe v noge, ali roke, potem jejte več gozdnih sadežev, tudi rozin ...
železoželezo skrbi, da imajo celice dovolj kisika. Pomanjkanje železa pomeni, da ste hitreje utrujeni, pogosteje lačni, poleg tega pa še nejevoljni in brez moči. Največ železa, ki se na hitro aktivira v telesu, najdete v peteršilju, čebuli, grahu in bučnih semenih.
VodaDaleč najboljši blažilec vremenskih sprememb je voda. Vremenska občutljivost je večja, če je telo dehidrirano. Najpreprosteje bi bilo, da pred vremensko motnjo spijete liter, ali dve vode, a od tega ne bi bilo veliko koristi, ker bi višek vode stekel v debelo črevo. Piti morate počasi in konstantno več ur. Zelo pomembno je, da se držite nekaj pravil, ki jih najdete v naslednjih prispevkih: