Članek je bil ustvarjen leta 2017, letos smo že preverili nekatera dejstva, preostali del pa bomo kmalu še dopolnili in nadgradili. Trudimo se, da bi bili članki na
ažurirani z najnovejšimi dognanji. Sodobna znanost namreč skoraj vsak dan odkrije kaj novega ...
Sestavine:- zavitek vlečena testa (potrebujemo osem listov velikosti pekača)
- 500 g skute
- 300 g kisle smetane
- 100 g sladke smetane
- 60 g goji jagod
- 2 jajci
- limonina lupinica
- zavitek vanili sladkorja
- 5 žlic sladkorja
- sončnično olje
Priprava:Goji jagode prelijemo z vodo in jih pustimo namakati nekaj ur. Pred uporabo tekočino odlijemo, jagode pa rahlo ožmemo. Tekočino lahko uporabimo za sadni smuti.
Skuti dodamo polovico količine kisle smetane, jajce, vanili sladkor, 4 žlice sladkorja (količino sladkorja prilagodimo okusu), limonino lupinico in goji jagode. Dobro premešamo.
Pekač namažemo z oljem in ga posujemo s krušnimi drobtinami. Testo obrežemo na velikost pekača. Na dno položimo plast testa, pokapamo z oljem in narahlo potresemo s sladkorjem. Nato položimo drugo plast in z žlico po kupčkih naložimo tretjino nadeva. Ponovno damo plast testa, pokapamo z oljem in potresemo s sladkorjem, nato plast testa in drugo tretjino nadeva. Še enkrat ponovimo testo in nadev. Na koncu damo še dve plasti testa.
V posodi zmešamo preostalo kislo smetano, sladko smetano, jajce in žlico sladkorja.
Mešanico prelijemo po vrhu zloženke.
Pečemo na 200 stopinj 40 minut.
O AVTORJU:Biserka Tavčar že vrsto let preiskuje vplive zdrave hrane na zdravje. Med prvimi se je poglobila v LCHF in na lastni koži preizkusila veliko različnih režimov prehrane. Biserka je bila več kot 10 let urednica portala Vem, kaj jem.
VSEBINA NA TEJ STRANI JE INFORMATIVNE NARAVE IN NE NADOMEŠČA STROKOVNEGA MEDICINSKEGA NASVETA.